Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu możliwości, które daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. Dobra restauracja włoska Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film